World Press Photo gościnnie w chorzowskim Hotelu Diament Arsenal Palace

Jeszcze przez kilka dni, do 15 czerwca, część fotografii z tegorocznej Wystawy World Press Photo
w Chorzowie, można podziwiać za darmo także w chorzowskim Hotelu Diament Arsenal Palace.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, wystawa World Press Photo zawitała do Chorzowa. To niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników fotografii. Wystawa jest bowiem prezentacją najlepszych zdjęć nagrodzonych w międzynarodowym konkursie World Press Photo. Ostatni raz wystawa gościła w regionie ponad dziesięć lat temu. Dziś znów nadarza się okazja do podziwiania dzieł mistrzów fotografii prasowej. Można je obejrzeć nie tylko w hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie, będącej głównym miejscem wystawy, ale także w chorzowskim Hotelu Diament Arsenal Palace.
W hotelowym lobby znajdują się prace takich autorów jak Christian Ziegler (Niemcy), David Guttenfelder (St. Zjednoczone), czy Daniel Ochoa de Olsa (Hiszpania).

World Press Photo to najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. Jego organizatorem jest Fundacja World Press Photo, która działa od 1955 roku. Konkurs odbywa się w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i serie (reportaże), takich jak: zdjęcie roku, sportowe sytuacje, życie codzienne, portrety, czy przyroda. Każdego roku, na konkurs swoje prace wysyła kilka tysięcy fotografów z całego świata, wyniki ogłaszane są w lutym. Wystawa jest prezentacją najlepszych zdjęć wyłonionych w ramach konkursu World Press Photo.

Ekspozycję w Hotelu Diament Arsenal Palace można oglądać do 15.06.2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia prawdziwie inspirujących fotografii. Wstęp wolny.

World Press Photo_Hotel Diament Arsenal Palace