Ustroń na dwóch kółkach – ciekawe trasy rowerowe

Rower to świetny pomysł dla każdego, kto lubi aktywny tryb życia, przygodę i wyzwania. Jeździmy do pracy, na zakupy, na wycieczki. Są wśród nas trekingowcy, szosowcy i downhillowcy. Pasjonaci cyklingu to także nasi goście. Katarzyna i Bartłomiej, którzy przebywali w Hotelu Diament w Ustroniu przygotowali dla nas fotorelację i polecają trasę będącą częścią międzynarodowego szlaku rowerowego.

Słysząc, ż Polska staje się powoli rowerową potęgą, postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa dwóch kółek wygląda w Ustroniu i okolicach.

Przez Ustroń przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków - Morawy - Wiedeń (Kraków - Morava - Wien), więc oczywistą stawała się decyzja, że jedziemy właśnie nim. W pierwszej kolejności nasz plan zakładał wizytę w centrum Wisły i powrót do Ustronia na obiad.

 

Wycieczkę rozpoczęliśmy przy ulicy Michała Grażyńskiego w Ustroniu, wjeżdżając na Aleję Legionów w kierunku Wisły.

Początek trasy przy moście to często bardzo zatłoczona droga, więc należy zachować szczególną ostrożność uważając na spacerowiczów, zwierzęta i innych rowerzystów.

1

Asfaltowy odcinek trasy w Ustroniu – wyjątkowo pusty ze względu na wczesną porę dnia:

2

Szlak rowerowy biegnie tuż nad rzeką, po drodze jest mnóstwo urokliwych miejsc, w których można się zatrzymać i odpocząć podziwiając piękno przyrody.

4

Jeden z wielu mostów mijanych po drodze:

 3

Wjeżdżamy w las na szutrową drogę - właśnie takie trasy lubimy najbardziej!

12

Kolejny uroczy most – to chyba mój ulubiony na całej trasie:

7

Cały szlak jest dobrze oznaczony. Trasa jest łatwa, prawie płaska, nadaje się nawet dla bardzo początkujących rowerzystów.

8

Niewielki odcinek na granicy Ustronia i Wisły należy pokonać asfaltem. Mamy nadzieję, ze w przyszłości władze miasta wytyczą ścieżkę pomijającą ruchliwą ulicę.

W Wiśle ścieżka przez pewien czas to kostka, na dodatek część dla rowerzystów jest zdecydowanie za wąska:

10

W centrum zatrzymujemy się na takie oto pyszności:

ścieżka rowerowa Ustroń

Ścieżka rowerowa prowadzi dalej (aż do Wiednia) ale z tej możliwości skorzystamy innym razem ;-)

Wracając podziwiamy widoki:

ścieżka rowerowa Ustroń

A po takiej wycieczce nie ma nic lepszego niż obiad, sauna i podwodny masaż w SPA w hotelu… Właśnie tak spędziliśmy resztę tego niezwykle udanego dnia.

 

 

Pozdrawiamy!