Inwestycje

Informacja o połączeniu Spółek HOTELE DIAMENT S.A. i Stylehotels Sp. z o.o.

Modernizacja Park Hotel Diament Katowice

Park Hotel Diament Katowice - DIAMENT W NOWEJ OPRAWIE

Specjalna „Strefa Biznes” dedykowana klientom biznesowym, nowoczesne wyposażenie i kolorystyka oraz detale oddające ducha Katowic – to tylko część zmian, które zostały wprowadzone w ramach ukończonych właśnie prac modernizacyjnych w zlokalizowanym przy ulicy Wita Stwosza Park Hotelu Diament Katowice.

Po metamorfozie pokoje w obiekcie zostały wyposażone w nowe meble, wykładziny, tekstylia dekoracyjne oraz telewizory z technologią Smart TV. Odpoczynek w czasie podróży zapewnią gościom m.in. nowe, wygodne materace, a nowoczesne, ulepszone biurka stworzą miejsce przyjazne do pracy, w razie takiej konieczności.

Dodatkowo na potrzeby najbardziej wymagających klientów biznesowych jedno piętro w hotelu zostało wydzielone jako obszar podwyższonego standardu. Oprócz standardowych udogodnień i wyposażenia goście „Strefy Biznes” będą mieli stały dostęp do prasy, ekspresu do kawy, wody źródlanej czy kostkarki do lodu. W pokojach czekać będzie łóżko typuqueen size bed, szlafrok i kapcie, sejf, minibar oraz zestaw do parzenia herbaty i kawy. Co szczególnie ważne i jednocześnie wyróżniające Park Hotel Diament Katowice spośród innych to fakt, że z pokojów zlokalizowanych w tej przestrzeni będzie możliwe późne wykwaterowanie.

– Spółka Hotele Diament od lat stanowi synonim wysokiej jakości i komfortu. Dlatego systematycznie dbamy o to, by odpowiadać nie tylko na rosnące potrzeby naszych gości, ale również by wyznaczać nowe standardy na rynku hotelarskim – mówi Rafał Bakalarski, Prezes Zarządu Spółki Hotele Diament S.A.

Metamorfozie uległo także lobby recepcyjne, które dzięki nowemu wyposażeniu i wystrojowi stanowi teraz wizytówkę obiektu. Dużo zieleni i kwiatów, nowe wygodne kanapy i stoliki, a także przestronny układ przestrzeni to elementy, dzięki którym w hotelowym foyer goście mogą z powodzeniem odbywać spotkania biznesowe.

– Katowice to miasto, w którym zjawisko turystyki biznesowej jest obecne na bardzo szeroką skalę, przede wszystkim ze względu na odbywające się tu konferencje, kongresy czy imprezy sportowe. Dlatego w procesie modernizacji hotelu zadbaliśmy o detale, które oddają industrialny charakter tego regionu, umieszczając na ścianach fotografie przedstawiające najciekawsze, warte odwiedzenia miejsca – dodaje Rafał Bakalarski.

Park Hotel Diament Katowice**** to największy obiekt sieci Hotele Diament, łącznie dysponujący 186 pokojami oraz przestronnym Centrum Konferencyjnym. Obiekt ten od lat należy do najważniejszych hoteli biznesowych na Śląsku. Jest ceniony zwłaszcza wśród uczestników kongresów, konferencji, targów i wydarzeń sportowych.

Przejęcie sieci Stylehotels

Spółka HOTELE DIAMENT S.A., posiadająca opłacony kapitał zakładowy w wysokości 86.000.000,00zł., z powodzeniem zakończyła proces przejęcia Spółki Stylehotels Sp. z o.o., w ramach której w Aglomeracji Śląskiej działa pięć hoteli biznesowych. Dzięki przejęciu, Spółka HOTELE DIAMENT S.A. dysponuje obecnie 14 obiektami, znacząco umacniając swoją pozycję rynkową jako największa sieć hotelarska w Polsce z wyłącznie rodzimym kapitałem. Przedstawiciele Spółki zapowiadają dalsze akwizycje w branży.

Największe przejęcie w branży hotelarskiej w ciągu ostatnich kilku lat stało się faktem. Spółka HOTELE DIAMENT S.A. dołączyła do swojego portfolio 5 atrakcyjnie położonych obiektów hotelarskich na terenie Aglomeracji Śląskiej.
Wśród przejętych hoteli znajdują się następujące obiekty: Olympia Spodek*** w Katowicach, Arsenal Palace****, Bella Note*** i Olympia Stadion Śląski** w Chorzowie oraz Vacanza*** w Siemianowicach Śląskich. Połączenie wpłynie na umocnienie pozycji Spółki HOTELE DIAMENT S.A. w sektorze obsługi klientów biznesowych, jak również w sektorze obsługi gości grup kongresowych, konferencyjnych oraz sportowych.

Za przejęciem stoi także chęć wykorzystania potencjału wynikającego z połączenia  wieloletniego doświadczenia i dynamiki rozwoju HOTELE DIAMENT S.A. oraz doskonale zlokalizowanej w Aglomeracji Śląskiej bazy noclegowej i gastronomicznej Stylehotels.
- Ostatnie lata to okres wzmożonej aktywności naszej Spółki, która inwestowała zarówno w nowe obiekty, jak i w przebudowę i podniesienie standardu już istniejących. Obecnie  posiadany w naszych hotelach potencjał 1800 miejsc noclegowych pozwala obsłużyć każdą uroczystość odbywającą się w Aglomeracji Śląskiej - podkreśla Rafał Bakalarski, Prezes Zarządu HOTELE DIAMENT S.A.
Spółka w najbliższym czasie planuje kolejne inwestycje w Polsce - poprzez budowę 200- pokojowego hotelu w Warszawie oraz 350-pokojowego hotelu w Katowicach - a także za granicą.

Budowa kompleksu hotelowo – konferencyjno – gastronomicznego w Zabrzu

W 2012 roku rozpoczęto rozbudowę hotelu, będącą częścią inwestycji spółki Hotele Diament S.A., w ramach której powstał kompleks hotelowo – konferencyjno - gastronomiczny. W jego skład wchodzi:funkcjonujący wcześniej Hotel Diament Zabrze o standardzie trzech gwiazdek, nowopowstały obiekt o standardzie czterech gwiazdek, Świat 4 Restauracji wraz z letnim tarasem, powierzchnie konferencyjne oraz strzeżony parking.

W ramach dotychczasowych prac inwestycyjnych rozbudowano powierzchnię gastronomiczną hotelu. Obecnie obiekt dysponuje dwiema salami restauracyjnymi o zróżnicowanej wielkości, w tym salą dla 500 osób wraz z letnim tarasem oraz kompleksowo wyposażonym zapleczem cateringowym. Ponadto  zwiększona została liczba miejsc noclegowych, jakimi obecnie dysponuje hotel, o dodatkowe 17 komfortowych pokoi.

Park Hotel Diament Zabrze ****

Budowa kompleksu hotelowo – konferencyjno - gastronomicznego
w Zabrzu to jedna z największych inwestycji spółki Hotele Diament S.A. Dzięki
bliskiej odległości od kluczowych tras regionu - autostrady A4, A1 i Drogowej
Trasy Średnicowej – oraz rozbudowanemu zapleczu konferencyjnemu i
gastronomicznemu, nowopowstały Park Hotel Diament jest najatrakcyjniejszym
obiektem biznesowym w okolicy. Hotel oferuje 66 pokoi o standardzie
czterech gwiazdek, w tym pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz apartamenty.

Powierzchnia użytkowa
budynku
: 3.192,45 m2, w tym powierzchnia hotelowa 2.772,45 m2, powierzchnia
gastronomiczna 420,00 m2

Ilość pokoi: 74

Ilość miejsc
noclegowych
: 123

Ilość sal
konferencyjnych
: 4 sale o powierzchni 300 m2

Rozbudowa Hoteli Diament w Gliwicach

Hotel Diament Plaza
Gliwice ****

Inwestycja Spółki Hotele Diament S.A.  polegała m.in. na zwiększeniu liczby miejsc
noclegowych, o dodatkowe 6 pokoi klasy biznes. Ponadto rozbudowywano
zaplecze konferencyjno – restauracyjne hotelu wraz z letnim ogrodem na
dziedzińcu zabytkowej kamienicy. Dzięki inwestycji obiekt dysponuje
łącznie 73 pokojami, w tym 18 pokojami klasy biznes, o podwyższonym standardzie
oraz 2 apartamentami. Zwiększona została także dotychczasowa liczba sal
konferencyjnych, dzięki czemu oferta hotelu została wzbogacona o organizację
dużych przedsięwzięć szkoleniowych.

 

Hotel Diament Economy
Gliwice ***

W 2012 roku rozpoczęto prace remontowe polegające na
rozbudowie hotelu o dodatkowe 30 pokoi klasy ekonomicznej. Dzięki inwestycji
obiekt dysponuje 57 pokojami, w tym pokojami jedno oraz dwuosobowymi.